Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Rack Kabinetler
CANOVATE ELEKTRONİK’TEN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ, KULLANICI DOSTU, VERİLERİNİZİ GÜVENLE YÖNETEBİLECEĞİNİZ VE FARKLI İHTİYAÇLARI KARŞILAYACAK

Rack Kabinetler


“Rack Kabinet” özellikle bilgi işlem merkezlerinde ve sistem odalarında, elektronik cihaz ve bilgisayar sistemleri gibi bilişim sistemlerinde kullanılan cihazların bir arada kullanılabilmesini, düzenini ve güvenliğini sağlayan önemli bir sistemdir. Rack Kabinetler sayesinde sistem dışarıdan gelecek zararlardan korunurken kolay ulaşılabilirliği sayesinde her yerde verilerin korumasını sağlar. Kabinler içlerinde Server, Santral, Patch Panel, Ups (Uninterruptible Power Supplies-Kesintisiz Güç Kaynağı), Switch, Router, Firewall, Modem gibi donanımları barındırırlar. Dikili tip ve Duvar tipi olmak üzere iki türdedirler. Farklı ihtiyaçlar için farklı türlerde üretimleri yapılmaktadır.
 
Rack Kabinetler, veri merkezlerinin yüksek performansta çalışmaları için karşılanması gereken özel ihtiyaçlara sahiptirler:

Kurulum ve Sorun Giderme: Profesyonel kablo yönetimi veri merkezi, sunucu veya ağın işletilmesi için önemlidir. Rack kabinetlerin kurulması ve daha sonra sorunların giderilmesi için kolayca erişilebilir olacak şekilde yerleştirilmeleri gereklidir.

İklimlendirme: Özellikle veri merkezleri ve sunucuların performansı için iklimlendirmenin kontrol edilmesine önem verilmelidir. Sunucu kabinleri ve ağ kabinleri benzer görünebilirler, ancak işlevsel olarak farklıdırlar ve farklı iklimlendirme yöntemlerine ihtiyaç duyarlar.

Güvenlik: Rack Kabinetler sayesinde sistem dışarıdan gelecek zararlardan korunurken kolay ulaşılabilirliği sayesinde her yerde verilerin korumasını sağlar.
 
Rack Kabinet Çözümleri:
Canovate Elektronik olarak performans ve kalite için tasarlanmış, test edilmiş, tüm ihtiyaçları karşılayacak, yüksek teknolojili Rack Kabinetler üretiyoruz:
  • 19’’ Dikili tip ve Duvar tipi rack kabinetler
  • Depreme meyilli alanlara özel Sismik rack kabinetler
  • Açık sistem kabinler
  • Endüstriyel rack kabinetler
  • Dış ortam kabinetleri
  • Toza ve suya dayanıklı IP Korumalı kabinetler
  • Fanlar, çekmeceler, raflar, kablo düzenleyiciler ve benzeri aksesuarlar.
Teknolojimiz, deneyimimiz, AR-GE’den aldığımız güç ile farklı ihtiyaçlara özel Rack Kabinet ve aksesuarlarının tasarımını, üretimini, ihracatını yapmakta; fonksiyonel ve tercih edilen ürünlerimiz ile bilinmekteyiz. Tüm Rack Kabinet ürünlerimiz yüksek yapısal sağlamlık ihtiyacına göre dizayn edilmiş, mükemmel estetik görünüme sahip, yüksek taşıma kapasiteli ve geniş konfigürasyon seçeneklidir.
Rack kabinet seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bazı unsurlar vardır: Isı yönetimi, kablo organizasyonu ve cihaz ebatları. Sunucular ağ ekipmanlarından daha fazla ısı üretme eğilimindedir ve çoğu zaman o kadar fazla ısı üretirler ki, uygun şekilde soğutulmazlarsa ekipman için tehlikeli hale gelirler. Öte yandan ağ ekipmanları için kabinin hem önünde hem de arkasında kablo organizasyonu önemli bir ihtiyaçtır. Bu, sunucuların kablo yönetimine ihtiyacı olmadığı veya ağların ısı azaltmaya ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Bu nedenle ısı azaltma ve kablo organizasyonu sunucular ve ağlar için doğru ekipmanı seçmede göz önünde bulundurulması gereken noktalardır.
 
Dikili tip rack kabinetlerinin iki çeşidi bulunmaktadır:
• Server Kabini: Server kabinetleri, yeterli hava akışı ve soğutmaya izin verecek şekilde perforeli kapılar ve solid yan panellerle çevrelenmiştir. Kabinetler hırsızlık, hasar, toz ve diğer kirleticilerden korunur.

• Network Kabini: Yüksek yoğunluklu sistemler için tasarlanmış network kabinleri mükemmel ısı azaltma sağlar. Ancak, ağ ekipmanlarının en önemli ihtiyacı profesyonel kablo yönetimidir. Server kabinetlerde olduğu gibi network kabinler de güvenli ve hasara karşı güvenlidir.
 
Güç Dağıtımı ve Aksesuarlar
Veri merkezlerinde ve ağlarda güç yönetimi, planlama ile entegrasyonda kritik unsurlardır. Bir sunucunun kullanım ömrü boyunca işletim maliyetleri, sunucunun maliyetinin yaklaşık dört katıdır ve yıllık olarak işletim maliyetleri birçok şirketin BT bütçesinin % 8'idir. Ayrıca çevre dostu cevaplara duyulan ihtiyaç kadar enerji maliyetleri de artar.
 
Canovate Elektronik olarak güç çözümlerimiz:
Güç Dağıtım Üniteleri (PDU-Power Distribution Unit): Yatırım harcamaları sorun olduğunda, güç dağıtım üniteleri daha yüksek teknolojili seçeneklere göre maliyet tasarrufu sağlar. PDU’lar veri merkezi ekipmanı için standart olarak tasarlanmışlardır.

• IP-PDU: IP-PDU'lar (Power Distribution Unit -Güç Dağıtım Ünitesi/Akıllı PDU Sistemleri), veri merkezi ekipmanına güç sağlamanın yanı sıra enerji tüketimini izlemek, üretkenliği artırmak, yetersiz kullanılan kaynakları göstermek, hatta sıcaklık ve nem gibi çevresel koşulların izlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmışlardır.

• Otomatik Transfer Anahtarı (ATS- Automatic Transfer Switch): ATS, güç aktarım aracıdır. Birincil enerji kaynağı arızalanırsa - örneğin bir elektrik kesintisinden - ATS otomatik olarak jeneratör gibi yedek bir kaynaktan faydalanır.
 
Canovate ayrıca raflar, çekmeceler, fan modülleri, dengeleyiciler, kablo yönetimi çözümleri ve daha fazlası dahil olmak üzere server ve network aksesuarları sağlar.
Canovate Elektronik olarak Rack Kabinet ve Aksesuarları ihtiyaçlarınız için ileri teknoloji ürün ve etkin çözümlerimiz ile yanınızdayız.
Rack Kabinetler