Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Güvenlik Çözümleri
VERİ MERKEZİNİZ GÜVENDE Mİ? VERİ MERKEZİNİZİN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLARSINIZ?

Güvenlik Çözümleri


Dijitalleşme beraberinde veriyi öne çıkarırken şirketlerin tüm organizasyonlarını destekleyen, stratejik bilgilerini barındıran veri merkezlerinin (Data Center) güvenliğinin önemi her geçen gün artıyor. Artık, bilgilerin fiziksel bir donanımla saklandığı veri merkezlerinin her türlü risk ve tehdide karşı kompleks bir şekilde korunması gerekliliği her şirketin önceliği haline geldi. Veri merkezlerinin kurulumu aşamasında, ilk ve en önemli adım, uçtan uca kusursuz güvenlik sistemi için çalışmalara başlanmasıdır.
 
Günümüzde özellikle siber güvenlik en çok dikkate alınması gereken güvenlik konularından biridir. Siber güvenlik; bilişim sistemlerinde, elektronik ortamdaki verilerimizin güvenliğinin, bütünlüğünün ve gizliliğinin sanal ortamdaki kötü amaçlı saldırılara karşı korunmasıdır. Siber Güvenlik için Güvenlik Duvarı Sistemi, Saldırı Tespit ve Önleme Sistemi, Veri tabanı Güvenlik Sistemi, Ağ Erişim Kontrol Sistemi, Kimlik Denetim Sistemi ve Konfigürasyon Yedekleme Sistemi gibi ihtiyacınız olabilecek birçok çözüm bulunmaktadır.
 
Bir veri merkezi tasarlarken ve sunucu ve ağ cihazlarını entegre ederken, bu yatırımları hem kazara hem de kasıtlı zararlardan korumak birincil endişe olmalıdır. Sağlam bir güvenlik sistemi pek çok unsur içerir:
  • Sistemlerin hem genel hem de ayrıntılı olarak izlenmesine izin veren teknoloji
  • Yılın 365 günü, haftada 7 gün, günde 24 saat güvenlik
  • Video gözetimi ve kontrollü erişim noktaları
  • Şüpheli erişim ile takibe izin veren günlükler
  • Anında müdahale için gerçek zamanlı izleme. 

Canovate Elektronik olarak, bilgiye verdiğimiz değer ile veri merkezleri (Data Center) güvenliğinin sağlanması için en üst düzey korumayı sunan, entegrasyon yeteneği olan güvenlik çözümleri sunuyoruz. İleri teknolojimizle, güvenliği maksimum seviyeye çıkaran, tüm görüntüleme teknolojilerini bir arada kontrol etme olanağı sağlayan Veri Merkezi Altyapı Yönetim Sistemimiz ya da bütünleşmiş bir erişim kontrol sistemi olan Akıllı Kilit Erişim Kontrol Sistemimiz veya FTC Akıllı Kilit çözümümüz ile veri merkezlerinin güvenliğini sağlıyoruz.
Güvenlik Çözümleri