Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Güç Çözümleri
RİSK ALMAYIN, İHTİYAÇ ANINDA ENERJİ İHTİYACINIZI KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI UPS İLE KARŞILAYIN!

Güç Çözümleri


Kesintisiz güç kaynakları  (UPS/Uninterruptible Power Supplies) elektrik enerjisi kullanan sistemleri olumsuz şebekede meydana gelecek sorunlara, enerji dalgalanmalarına karşı korur, enerji kesintisi sırasında ise enerjinin sürekliliğini sağlayarak acil işlemleri tamamlamak için anında devreye girerek kullanıcıya zaman sunar. Sadece şebeke sorunlarında değil doğal afet anında da kesintisiz güç sağlar. Kesintisiz güç kaynağı, ana güç kaynağı arızalandığında sistemin otomatik olarak geçtiği bağımsız bir yedek pil gibidir. Veri merkezleri, hastaneler, otomasyon sistemleri, üretim ve imalat tesisleri için önemli ihtiyaçlardan biridir. Enerji kesintisinde bilgisayar sistemleri, tıbbi cihazlar, haberleşme sistemleri, denetim-alarm sistemleri veya asansör, aydınlatma sistemleri gibi kritik elektriksel görevler bulunan alanlarda UPS’ler (Kesintisiz Güç Kaynağı- KGK’lar) çok kısa süreli bile olsa enerji kesilmelerinde hem ekipmanlarımızı hem de çalışmalarımızı korur.
 
UPS kullanırken gerilim koruyucu kullanmaya gerek yoktur. Ayrıca en iyi verimlilik için UPS
gerilim koruyucuya değil, doğrudan bir güç kaynağına (duvar prizi) takılmalıdır. En iyi uygulama UPS'inize bilgisayar, sunucu veya veri depolama cihazı gibi hassas veriler içeren elektronik cihazları takmaktır. Monitörler ve yazıcılar gibi diğer değerli elektronik cihazları gerilim koruyucularına takılabilir.

Modüler UPS

Modüler UPS'ler kritik bileşenleri hatasız ve geleceğe dönük güç sağlar. Bir şirket büyüdükçe güç talepleri, Modüler UPS kasasına ek modüller eklenerek karşılanabilir. Aynı zamanda, bir modülün herhangi bir nedenle arızalanması veya bağlantısının kesilmesi durumunda (bakım ve güncellemeler dahil), sistem çalışmaya devam eder ve ek güvenilirlik için kesintisiz olarak diğer modüllerden güç sağlar.

Canovate Modüler UPS iki ana bileşene sahiptir: Şasi ve modülleri:
• Modüler UPS, veri merkezleri, bilgisayar sistemleri ve diğer kritik ekipmanlar için özel olarak tasarlanmış ve toplam 900kVA çalıştırabilme özelliğiyle tek bir çerçevede 200kVA-300kVA güç sağlar.
• Modüler UPS daha az arıza, daha fazla güvenilirlik ve daha küçük bir ayak izi için tüm bileşenlerini tek bir modülde içerir.
Canovate günümüzün veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için en son teknoloji Güç Çözümleri sunar:
Dikili Tip UPS (KGK)

Dikili Tip UPS, modüler sistemlere kıyasla başlangıç ??maliyetlerini birkaç şekilde düşürür. Modüler sisteminizi büyütmek beklentisiyle satın aldığınız UPS şu anda ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla altyapıya sahip olabilir (özellikle daha büyük bir kasa ve diğer bileşenler). Ancak bu esnekliğe ihtiyacınız yoksa beklenen ihtiyaçlarınız için doğru boyutta UPS satın almak daha mantıklıdır.

Canovate 1-600 kVA arasında güç sağlayan farklı Dikili Tip UPS seçenekleri sunar.
• Dikili Tip UPS 1-10 kVA - Otomatik algılama ve sıfır anahtarlama süresinin yanı sıra yoğun yük, kısa devre, aşırı ve düşük voltaj ve acil kapatma ile bu sistem, daha küçük yükler için yüksek performans ve güvenilirlik sağlar.
• Dikili Tip UPS 10-120kVA - Akıllı tanılama ve bir dizi hata korumasıyla 6 üniteye kadar paralelleştirilebilir, bu sistem tüm yük türlerini desteklemek için tasarlanmıştır.
• Dikili Tip 3 Fazlı UPS 160-600 kVA - Geniş bir giriş voltaj aralığı, sınırsız sayıda paralelleştirilebilir modül ve eksiksiz bir dizi arıza korumasıyla son derece verimli olan bu sistem, en yüksek yükler ve güvenilirlik için tasarlanmıştır.

Kabin İçi UPS

Kabin İçi UPS'ler, kabininin içine sığar ve sunucu odalarındaki değerli alanlardan tasarruf sağlar.
• Canovate Kabin İçi UPS'ler - DC başlatma (soğuk başlatma), otomatik algılama, otomatik yeniden başlatma, akıllı akü yönetimi ve çoklu iletişim arabirimleri ile sınırlı kat planlarında kesintisiz güç kaynağı için doğru yanıttır.
 
UPS’ler tasarımları, teknolojik özellikleri ve verimliliği ile günümüzün en vazgeçilmez araçlarından biridir. Ağ üzerinden izlenebilen, kontrol edilebilen ve modüler yapılı kesintisiz güç kaynağı olarak avantajlı kullanım sunmaktadır. Kesintisiz güç kaynaklarında önemli olan yüksek verimde daha çok enerji tasarrufu yapmış olmasıdır.
 
UPS seçiminde:
  • UPS çıkış gücüne
  • Giriş gerilimi ve giriş frekansı aralığına
  • Çıkış gerilimi ve çıkış frekansına
  • Harmoniklere
  • Yük ve kısa devre korumasına
  • Şebeke gürültüleri izolasyonuna
  • Akü ve akü besleme süresine
  • Haberleşme opsiyonlarına
  • Statik bypass ve bakım bypass seçeneklerine
  • Standartlara uygunluk ve kalite belgelerine
dikkat edilmelidir.
 
Güç Dağıtım Paneli

Veri merkezleri ve ağlar modern iş dünyasının görev açısından kritik bileşenleridir. Modern işletmelerin güvenilir, sağlam enerji çözümlerine ihtiyaçları vardır. Canovate Güç Dağıtım Paneli bu talebi karşılar.

Canovate Güç Dağıtım Sistemleri aynı zamanda modüler ve ölçeklenebilirdir, en yeni nesil veri merkezlerinin ihtiyaç duyduğu esnekliği sağlar.

• Canovate Güç Dağıtım Panelleri 3200A'ya kadar elektrik kapasitesi sağlar ve yüke bağlı anahtarlama, çalışırken değiştirilebilir çıkışlar ve uzaktan izlenebilen enerji analizörü ile sıcaklık kontrollü sunar.
Canovate Elektronik olarak ileri teknoloji ürünü; yüksek yük kapasiteli, çeşitli tiplerde yükler için uygunluk, güvenilirlik, işlevsellik, kolay kurulum, çevre dostu, kolay bakım ve esneklik sunan UPS ve Güç Dağıtım Paneli alternatiflerimiz ile yanınızdayız.
Güç Çözümleri