Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Soğutma Sistemleri
VERİ MERKEZLERİNİN VERİMLİ ÇALIŞMASINI DOĞRUDAN ETKİLEYEN FAKTÖRLERDEN BİRİ: VERİ MERKEZİ

Soğutma Sistemleri


Veri Merkezleri, sofistike bir şekilde çalışan sistemler bütünüdür. Verilerimizi barındırdığı için günümüzde oldukça stratejik değere sahiplerdir. Bu nedenle yedek güç kaynakları, yedekli iletişim kanalları, iklimlendirme sistemleri, yangın sistemleri, güvenlik sistemleri ile donatılmaktadırlar.
 
7/24 çalışan veri merkezi ve kabinetler için iklimlendirmenin önemi çok büyüktür. Veri merkezi ve kabinetlere doğru iklimlendirme sisteminin kurulması, veri merkezinden daha fazla verim alınmasını sağlar. Veri merkezlerinde iklimlendirme, sıcaklığın ve nemin kontrol edilerek hava akışının yönetilmesi ile yapılır.
 
Veri merkezlerindeki sunucu, depolama-yedekleme cihazları ve ağ bileşenleri belirlenen değerlerde soğutulmalı; aynı zamanda sıcaklık, nem ve hava akışı sağlanmalıdır. Veri merkezi ve kabinetler için ideal olan 20-24 santigrat arası tutulmalarıdır. Veri merkezlerinde sıcaklık azaldıkça soğutma ve enerji maliyetleri, sıcaklık yükselince ise arıza ihtimali artar ve stabilizasyon sorunları başlar. Dengeyi tutturmak için doğru ve ihtiyaca özel bir sistemin tercih edilmesi gereklidir. Veri merkezinize kuracağınız soğutma sistemini, veri merkezinin bulunduğu yerin iklimi, ortamın nemi, yalıtım gibi pek çok faktör belirler.
 
Veri merkezi soğutma sistemleri, modern bir veri merkezi tarafından tüketilen enerjinin % 35-50'sini oluşturur. Bu, hem yüksek başlangıç yatırımları, soğuk ve sıcak koridor muhafazası gibi sağlam ısı azaltma stratejileri için ödeme yapılması hem de bu sistemlere güç sağlama ve bakımında devam eden maliyetler anlamına gelir.
 
Veri merkezi için doğru soğutma sistemini elde etmek, hedeflenen yatırım getirisini için çok önemlidir. Günümüzde soğutma teknolojileri bir veri merkezinde ideal ısıya ulaşmasını, fazla ödeme yapmadan gereken soğutma miktarını planlamayı ve gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır.
Canovate Elektronik olarak uçtan uca veri merkezi sistemleri için geniş bir portföyde soğutma çözümleri sunuyoruz.
In-row Ön Soğutucu ihtiyaç duyulan yere, server kabinleri aralarına soğuk hava sağlayarak verimliliği artırır. Yatay hava akışı ve sıcak / soğuk koridor muhafazası ile In-row Soğutucular bir veri merkezinin birincil soğutma sistemi olarak hizmet verebilir veya yükseltilmiş zemin sistemini desteklemek için kullanılabilir.
 
Canovate Su Bazlı In-row Ön Soğutucu bir Chiller tarafından 14° C'ye getirilen suyu kullanarak, soğutucunun bulunduğu yerde kondenser ihtiyacını ortadan kaldırır. Modüler tasarımı, 30kW veya 60kW soğutma kapasitesi, isteğe bağlı uzaktan yönetimi ve izleme seçeneği ile sisteminizi gelecekte de korumaya yardımcı olan ölçeklenebilir bir çözümdür.
 
Canovate DX (Soğutucu Gaz R410A) Bazlı In-row Ön Soğutucu veri merkezindeki havanın sıcaklığını doğrudan düşürmek için bir soğutucunun buhar genleşme ve sıkıştırma döngüsünü kullanır. Çevre dostudur, verimli bir soğutucu olan R410A kullanılır.
 
Veri merkezlerinde her zaman önden arkaya hava akışı kullanılmaz. Bazen maksimum verimlilik için yandan hava akışı gerekir. Canovate In-row Yan Soğutucular, yalnızca bu ihtiyacı karşılamak için değil aynı zamanda bir veri merkezinin soğutması üzerinde tam kontrol sağlamak için tasarlanmıştır.
 
Canovate Su Bazlı In-row Yan Soğutucu, ihtiyaç duyulan yere soğuk hava sağlayarak verimliliği artırır. Bu ünite patentlidir, yerden tasarruf sağlar ve kabinin yan tarafına monte edilebilir. Yalnızca 300 mm genişlik ile 30 kW'a kadar soğutma kapasitesi sağlar.
 
Canovate DX  (Soğutucu Gaz 410A) Bazlı Yan Soğutucu veri merkezindeki havayı doğrudan soğutmak için bir soğutucunun (R410A) buhar genişletme ve sıkıştırma döngüsünü kullanır. Patentlidir, yerden tasarruf sağlar, kabinin yan tarafına kolayca monte edilir ve 28kW'a kadar soğutma kapasitesine sahiptir.
 
Chiller Sistemleri suyun sıcaklığını düşürmenin verimli ve ekonomik yoludur. Genellikle, havayı bir klimaya göndermeden önce sıvının sıcaklığını düşürerek diğer sistemlerle birlikte kullanılırlar. Hava soğutmalı soğutucular, bir ev klima sistemindeki kondenser ünitesine çok benzer şekilde, soğutucunun sıcaklığını ona hava üfleyerek düşürür. Isı, dış havaya salınır ve soğutma sisteminin kapalı soğutma devresinde dönerken soğutucunun sıcaklığı düşer.
 
Canovate Hava Soğutmalı Chiller herhangi bir BT veya endüstriyel uygulama için uygundur. Soğutucu olarak dış ortam havası kullanıldığından dış ortam kurulumları için tasarlanmıştır. İhtiyaç duyulan kapasiteye bağlı olarak vidalı veya scroll kompresör kullanırlar.
 
Canovate Su Soğutmalı Chiller havayı soğutma sisteminin kapalı soğutma devresinden geçirmeden önce, atık ısıyı çevreleyen ortama atmak için bir soğutma kulesi kullanır.
Canovate Su Soğutmalı Chiller hava soğutmalı sistemlere göre daha yüksek verimlilik sunarlar.
 
CRAC (Computer Room Air Conditioner/Bilgisayar Odası Kliması)
CRAC Sistemi bir evin A / C ünitesi gibi işlev görür; bir kondansatör, bir soğutucudan ısıyı çeker ve daha sonra alanı soğutan bir fana sirküle eder. Canovate CRAC Sistemleri veri merkezleri gibi termo-higrometrik koşulların kusursuz olması gereken telekomünikasyon endüstrisi ve ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır. Otomatik sıcaklık ve nem kontrollerine sahiplerdir ve kaliteyi garanti etmek için fabrikada test edilirler.

CRAH (Computer Room Air Handler/Bilgisayar Odası Klima Santrali)
CRAH Sistemi soğutma işlemi doğrudan genişleyen gaz yerine soğutulmuş su ile yapmaktadır. CRAH'ın fanları, kanatçıklara nispeten sıcak hava üfleyerek, havayı soğutarak ve nemi kontrol ederek ısı alışverişi yapar. Canovate CRAH Sistemi, veri merkezlerinin ve genel olarak telekomünikasyon endüstrisinin ihtiyaç duyduğu termo-higrometrik koşulları korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Otomatik sıcaklık ve nem kontrollerine sahiplerdir ve kaliteyi garanti etmek için fabrikada test edilirler.
Canovate Elektronik olarak Veri Merkezi Soğutma Sistemleri için In-row Ön ve Yan Soğutucular, Chiller, Crac ve Crah Sistemleri gibi ihtiyaçlarınızda gerekli tüm bilgi ve donanımımız ile yanınızdayız.
Soğutma Sistemleri