Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Mobil Veri Merkezi Çözümleri
SAHADA BİR VERİ MERKEZİNİN GÜCÜNE İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA BÜTÜNSEL ÇÖZÜM: MOBİL VERİ MERKEZİ

Mobil Veri Merkezi Çözümleri


Teknolojinin gelişmesi, ihtiyaçların değişmesi ve artması ile birlikte şirketler mobil bilgi teknoloji altyapısına ihtiyaç duymakta, Mobil Veri Merkezleri de tüm dünyada gittikçe daha yaygın hale gelmektedir. Mobil Veri Merkezi bir veri merkezinin ihtiyaç duyduğu kabinetler, soğutma, güç yönetimi, güvenlik ve izleme dahil tüm altyapıyı standart, 6 veya 12 metrelik (20 veya 40 fitlik) bir nakliye konteynerinde (yaklaşık 14 metrelik-45 fitlik isteğe bağlı özel inşa edilmiş) barındırır.

Konteyner hassas ekipmanı hem organize etmeye hem de korumaya yardımcı olur. Pek çok durumda sahada bir veri merkezinin gücüne ihtiyaç duyulduğunda kullanılır:

• Felaket kurtarma merkezleri
• Polis, askeri ve kurtarma operasyonları
• Medya yayınları
• Terabaytlarca veri düzeninde buluta geçiş
• Bilgi işlem gücünü yedeklemek gerektiğinde
 
Canovate Mobil Veri Merkezleri bir veri merkezinin bilgi işlem ve ağ gücünü ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda sağlamanın güvenli, enerji açısından verimli ve uygun maliyetli yoludur. 6 metrelik (20 inçlik) standart konteynerlar ve ek yükseklik sağlayan yaklaşık 14 metrelik (45 inçlik) "yüksek konteynerlar" kullanıyoruz. Galvanizli çelik duvarlar, kontrplak zeminler ve taşyünü yalıtımdan yapılmıştır. Bu son teknoloji ürünü yalıtım, suya karşı gelişmiş koruma, daha iyi ses yalıtımı ve diğer yalıtım türlerine göre yangına karşı daha fazla direnç sunar.
 
Mobil Veri Merkezlerimiz sıcak ve soğuk koridor muhafazası, sıralı soğutma ve çalışırken değiştirilebilir fanlar gibi yenilikçi soğutma çözümlerine sahiptir. İç ve dış soğutma ünitelerinin verimli bir şekilde kullanılmasıyla soğutma en üst düzeye çıkarılır. Mobil konteynerın arkasında bulunan dış üniteler, konteynerı istenmeyen erişimlerden korumak için kapatılır ve kilitlenir.
 
Ortam İzleme Sistemi (EMS-Environmental Monitoring System), veri merkezlerinin sıcaklık ve nemde ihtiyaç duyduğu hassas dengeyi hem izler hem de kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda olası yangınlar, kimyasal tehlikeler, su sızıntıları veya diğer tehlikelere karşı güvenlik sağlar. Canovate Ortam İzleme Sistemi SMS (kısa mesaj) ve e-posta dahil olmak üzere en uygun yöntemle olası sorunları yöneticileri uyarabilir.
 
Canovate yenilikçi Yangın Söndürme Sistemi bir acil durum kapatma ve izleme sistemine sahip kilitli kabinin içinde yangın söndürücü silindirleri barındırır. Değerli ekipmanı ve depoladığı verileri korumak için FM200 veya Novec1230 kullanır. Her iki sistem de hızlı etki gösterir ve kalıntı bırakmaz.
 
Canovate Mobil Konteynerlarda ekipmanları ve verileri daha fazla korumak için istenmeyen erişime karşı ve sistemin içini izlemek üzere hem harici hem de dahili kameralar kurar.