Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Maksi Veri Merkezi
TÜM İHTİYAÇ VE BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAK MAKSİ VERİ MERKEZLERİ İÇİN İLERİ TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLER…

Maksi Veri Merkezi


Günümüzde veri merkezlerinin daha performanslı, hızlı, güvenilir, esnek, kolay yönetilebilir, sorunsuz ve inovatif olması bekleniyor. Bu beklenti teknolojinin kazandırdıkları ile karşılanabilirken bütünleşik bir sistem olan veri merkezleri için farklı çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Çözümlerin başında da iklimlendirme geliyor.
 
Soğutma, bir veri merkezinin toplam işletme maliyetinin % 50'sini oluşturabiliyor. Bu nedenle soğutma veri merkezinin daha tasarım aşamasında planlanması gereken bir aşama. Soğutma sisteminin etkinliğinden ödün vermeyerek verimliliğini en üst düzeye çıkarmak yatırımın geri dönüşünü gerçekleştirmek demek.
 
Nispeten daha küçük sunucu ve ağ odaları için CRAC (Computer Room Air Conditioner/Bilgisayar Odası Kliması) veya CRAH (Computer Room Air Handler/Bilgisayar Odası Klima Santrali) gibi uygun ve temel bir soğutma sistemini seçmek genellikle ısı azaltma ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir. Ancak veri merkezi büyüdükçe ve soğutma talebi arttıkça Chiller Sistemleri ve In-row Soğutucular eklemek mantıklı olmaya başlar.
 
Isı üreten sunucular arttıkça tasarımcılar ve mühendisler daha kapsamlı Yalıtılmış Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemleri çözümlerini değerlendirmeye başlarlar.
 
Yalıtılmış Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemleri özellikle sunucuların ve diğer ısıya duyarlı ekipmanların etrafındaki sıcak ve / veya soğuk havanın kontrolünü sağlar:
  • Soğuk Koridor Sistemleri (CAC-Cold Aisle Containment): Klimadan ya da klima santralinden aldığı soğuk havayı sunucu tarafından ısıtılan sıcak hava karıştırmadan ısıya duyarlı ekipmana yönlendirir.
  • Sıcak Koridor Sistemleri (HAC-Hot Aisle Containment): Sıcak havayı ısıya duyarlı ekipmandan ayırarak odanın havasından faydalanıp havayı bariyerlerle yönlendirerek sıcak havanın yükselmesine neden olur.
 
Canovate’in Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemleri soğuk havayı, sıcak sunucu çıkışından ayıran Sistemlerdir. Bu sistemi In-row Soğutma ile birleştirmek sistemin etkinliğini en üst düzeye çıkarır, güç tüketimini en aza indirir ve kapladığı alanı azaltır, bu da onu orta ve büyük ölçekli veri merkezleri için mükemmel bir çözüm haline getirir. Enerji açısından verimli soğutucular kullanmak, bunu kabin başına 10 kW'a kadar soğutma kapasitesi sağlayabilen çevre dostu bir soğutma çözümü haline getirir.
 
Canovate’in Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemi yenilenebilir ve eski sunucu odalarının performansını artırmak için uygun çözümdür. Aynı zamanda ölçeklenebilir, bu da yatırımınızı artan ihtiyaçlara karşı geleceğe hazırlamanıza yardımcı olur. Sisteminize olan talep arttıkça ve veri merkeziniz büyüdükçe, Soğuk ve Sıcak Koridor Muhafaza çözümümüz orantılı olarak büyüyebilir.
 
Müşterilerimizin, Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemlerini veri merkezine entegre ettikten sonra enerji tasarrufları % 50'ye varan oranda arttı. Sistem ısı üreten ışık kaynaklarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak ve bunun yerine mevcut ortam ışığını en üst düzeye çıkarmak için cam panel tavan dahil olmak üzere sistemin verimliliğini artırmak için yenilikçi ancak pratik özellikler içerir.
 
Dikey kapama panelleri, 19” montaj dikmeleri ve yan paneller arasındaki boşlukları kapatarak sistem soğutma verimliliğini en üst düzeye çıkarmak, sıcak noktaları ortadan kaldırmak ve verimli bir hava akışının oluşmasına katkıda bulunmak için kullanımaktadır.
 
İyi entegre edilmiş Sıcak ve Soğuk Koridor Sistemleri soğutma, güç yönetimi, izleme ve güvenlik için hepsi bir arada bir çözüm sunar. Veri merkezi ve çevresi arasında fiziksel bir engel oluşturarak, erişimi kontrol eder. Kapılara (isteğe bağlı olarak kayar veya sallanan), erişimi sınırlandırmak ve girişi izlemek için akıllı bir kilit erişim kontrol sistemi takılabilir.
 
Büyük ve orta ölçekli veri merkezleri için tasarlanan Canovate Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemleri modern veri merkezi ihtiyaçlarına hepsi bir arada bir yanıttır.
 
Canovate Elektronik olarak Maksi Veri Merkezi Çözümlerimiz ile veri merkezlerine yüksek performans, daha hızlı, daha güvenilir, daha esnek çalışma ve enerji verimliliği sağlıyoruz…

Veri merkezlerinin verimliğini en üst düzeye çıkarmak için Soğuk ve Sıcak Koridor Sistemlerimiz modüler, ölçeklenebilir ve genişletilebilir bir çözümdür. Veri merkezi soğuk koridor sistemi, veri merkezi sıcak koridor sistemi, veri merkezi alan bölümlendirme, entegre bölümlendirme iklimlendirme çözümlerimiz arasındadır…
 
Maksi Veri Merkezi Çözümleri arasında iklimlendirme çözümleri dışında güvenlik ve sürekliliğin sağlanması için giriş kontrolü, çıkış kontrolü, su baskını kontrolü, ısı, toz ve nem kontrolü, yangın kontrolü, enerji kontrolü gibi çözümler de yer almaktadır.
Canovate Elektronik olarak veri merkezleri uygulamalarında yüksek enerji verimliliğine ve düşük işletme maliyetlerine sahip Maksi Veri Merkezi Çözümleri ile yanınızdayız.
Maksi Veri Merkezi Çözümleri