Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Fiber Patch Paneller
VERİ MERKEZLERİNİN FİBER OPTİK KABLOLARINI SONLANDIRMAK İÇİN TEKNOLOJİK SON DOKUNUŞ:

Fiber Patch Paneller


Fiber Patch Paneller, fiber optik kabloların sonlandırmasının yapıldığı bağlantı noktalarıdır. Yapılan fiber optik sonlandırmaların korunmasını sağlayıp, daha kolay şekilde yönetilmesini sağlayacak şekilde tasarlanan kullanıcı dostu çözümlerdir.
 
Patch Panel’in amacı fiber optik kablonun dağıtım aşamasında, ağda meydana gelebilecek kablo arızasına müdahaleyi kolaylaştırmaktır. Kablolama ve ağ yapısının karışıklığını önler, düzenini sağlar, profesyonel kablo yönetimi sunar, terminal çarpmalarına karşı da korur. Patch Paneller kabin içine veya duvara monte edilen türleri ile ikiye ayrılırlar. Aynı zamanda port sayılarına göre sınıflandırılabilirler. Genel olarak kullanılan patch paneller 12 port, 24 port, 48 port ve 96 port olanlardır.
 
Fiber patch paneller genellikle üç boyuttan birine uygun olarak tasarlanır:

 • 19”: 19” bağlantı panelleri 19” kabinlere sığacak şekilde tasarlanmıştır. Telekom endüstrisinde standart ve sık kullanılan bir boyuttur.
 • 21”: Taşıyıcı dikmeleri birbirinden 21,1 inç (535 mm) ayrı olduğu için 21” kabin olarak adlandırılan bu rack kabinetin boyutu Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETS 300 119) tarafından tanımlanmıştır. 19” bağlantı panelleri bir adaptör kullanılarak ETSI kabin rafına kolayca takılabilir.
 • 23”: 23” kabin, telekom endüstrisinde hâlâ bulunmaktadır; ancak eski standartlara uygundur. Hala kullanımda olduğu için de 23” kabinlere uygun patch paneller hala üretilmektedir.
 
Fiber Patch Paneller 19’’ veya 21’’ rack kabinlerin içine monte edilebilir. Zeminden tasarruf sağlarlar ve kabin içine güvenli bir şekilde kurulmasına izin verirler.
 
Canovate Elektronik sürekli değişen ve gelişen endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı özelliklerde bağlantı paneli tasarlar ve üretir. LC, SC, FC, ST, MU ve E2000 dahil bilinen tüm konnektör türlerine izin verirler.
 • 1U/2U 19” ve ETSI Teleskopik Raylı Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-100: 12, 24, 36 ve 48 port kapasitelerine, kullanışlı bir teleskopik ray sistemine ve büyük miktarlarda fiber için yüksek kapasiteye sahiptir.
 • 1U/2U 19” ve ETSI Teleskopik Raylı Açılı Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-200: 45 derecelik adaptör ara yüzü ile profesyonel ve gelişmiş kablo yönetimine sahip olan bu model, lazer ışığına maruz kalmayı sınırlar ve göz güvenliğini artırır. 1U ve 2U versiyonları 12, 24, 36 ve 48 port kapasitelidir.
 • 1U/2U 19” ve ETSI Mekanik Sürgülü Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-600: Uygun maliyetli bir çözüm olan CAN-FPP-600 güvenli bir kablo yönetimi çözümü için düşük maliyetli sürgülü mekanizması ile kolay fiber sonlandırma ve profesyonel kablo yönetimi sağlar.
 • 1U / 2U 19” ve ETSI Mekanik Sürgülü Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-600B: Yüksek kapasite ile küçük ve büyük miktarlardaki fiberleri yönetir. Düşük maliyetli sürgülü bir mekanizmaya sahiptir. CapEx ve OpEx için modüler, geleceğe yönelik bir tasarıma sahiptir.
 • 1U / 2U 19” ve ETSI Sabit Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-400: Yüksek paketleme yoğunluğu ile küçük ve büyük miktarlardaki fiberleri yönetir. Bütçe için düşük maliyetli sürgüsüz sistemi ile avantajlıdır.
 • 1U 9.5” ve ETSI Cıvata Mekanizmalı Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-650: Modüler, kolay genişletilebilen ve bakımı yapılabilen; 12, 24, 36 veya 48 bağlantı noktası kapasitesine sahip bir patch paneldir.
 • 1U 19” ve ETSI Kablo Yöneticili Teleskopik Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-700: Bağlantı kabloları için ön kablo yönetimine sahiptir. Kablo rakorları, gelen lifi sabitler ve minimum harekete izin verir. 12 ve 24 port kapasitelidir.
 • 1U/2U 19” ve ETSI Pivot Tipi Fiber Optik Patch Panel CAN-PVT-50X: Patch kablolar için ön kablo yönetimli açılır sisteme sahiptir. İki türü vardır: 1U versiyonu 24 port kapasiteli (30 porta kadar), 2U versiyonu 48 port kapasitelidir (72 porta kadar).
 • 1U/2U Assos Pivot Tipi ODF Modülü CAN-ASO-100: Taşıma ve iletim tarafında yüksek kapasiteli uygulamalar için tasarlanmış, gelişmiş bir ekleme ve patch sistemine sahip, kolay erişim ve maksimum fiber sonlandırmaları için döner tip kayar alüminyum modüller içerir.
 • Ön Kablo Kılavuzlu Fiber Optik Patch Panel CAN-FPP-50X: Şeritli ve şeritsiz fiberler için tasarlanmış olan CAN-FPP-50X ön kablo yönetimi, bağlantı kabloları için kılavuzlar, kolay erişimli bir sürgülü çekme mekanizması, arkadan ve yandan kablo girişine sahiptir.
Fiber Patch Paneller