Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız
Konnektörler
FİBER OPTİK KABLO KURULUMUNDA VE BAKIMINDA MAKSİMUM FAYDA!

Konnektörler

Fiber Optik Konnektörler, fiber optik ağlarının önemli bileşenlerindendir. Fiber optik kablo kurulumunu ve bakımını kolaylaştırır. Fiber optik kablo konnektörleri ya da networking konnektör de denilen Fiber Optik Konnektörler farklı konfigürasyonlarda kullanılarak yüksek yoğunluklu kablolama için fonksiyonel sonuç verir. Optik fiberin uçlarını sonlandırır, fiberleri hizalar böylece fiber sinyal kaybı olmadan geçebilir ve verimli bağlantı sağlar.
 
Teknolojinin gelişimi ile fiber optik konnektörler de yıllar içinde değişti. Bu değişikliklerin çoğu, sinyal kaybını ve fiziksel ayak izlerini azaltırken güvenilirlik ve kullanım verimliliğini artırdı.
 
Fiber optik konnektörler IEC 61753-1 Standardına, düşük geçiş kaybına ve yüksek geri dönüş kaybına sahip olmalıdır. Canovate tüm standartlarda fiber optik patch cord’lar ve fiber optik konnektörler üretir.
 
ST (Straight Tip / Düz Uç) konnektörler yarım bükümlü soketli süngü tipi bir fiş kullanılarak sabitlenir. Ticari olarak standartlaştırılmış ilk konnektörlerdir.

FC (Fixed Connector / Sabit Konnektör) konnektörlerde 2,5 mm çapında ferrule bulunur. Vidalı tip bir bağlantıyla başlangıçta yüksek titreşimli ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır ve günümüzde telekomünikasyon endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktalardır. Yüksüğü kablonun geriliminden ayırarak güvenilir bir bağlantı oluştururlar.

SC (Abone Konnektörü, Kare Konnektör veya Standart Konnektör) konnektörler, 2,5 mm çapında ferrule ile bir itme-çekme geçmeli bağlantıya sahiptir. Dayanıklı, verimli tasarım, noktadan noktaya ve pasif ağlarda popülerdir.

E2000 konnektörler, bağlantı koptuğunda otomatik olarak kapanan yaylı bir kapakla ferruleyi tozdan ve hasardan korur. E2000 konnektörleri, telekom endüstrilerinde ve Yoğun Dalgaboyu Bölmeli Çoğullama (DWDM / Dense Wavelength Division Multiplexing) yaygın olarak kullanılmaktadır.

LC (Açık Konnektör veya Küçük Konnektör ya da Yerel Konnektör) konnektörler… Lucent Technologies tarafından 1,25 mm ferrule kullanılarak geliştirilmiştir. LC konnektörleri tozu dışarıda tutmak ve fiber optiği hasardan korumak için bir tutma tırnağına sahiptir. LC konnektörlerinin az yer kaplaması onu bir veri merkezi ortamının yoğun rafları ve kabinleri için ideal bir çözüm haline getirir.

MPO Konnektörleri (Multi-fiber Push On/ Çok Fiberli Konnektör) ve MTP (Multi-fiber Termination Push On/ Yüksek Yoğunluklu Çoklu Fiber Konnektör) kabloları, yüksek yoğunluklu, yüksek bant genişliğine sahip sistemler için tek, önceden sonlandırılmış bir kabloyla çoklu fiber bağlantı sağlayan ağ konnektörlerini kullanır. Mevcut sayıları 8, 12, 16, 24, 32, 48 ve 72 olan çoklu fiber şeritlerdir. Kolaylık, verimlilik ve güvenilirliğin önemli olduğu veri merkezi tipi uygulamalar için tasarlanmıştır.

Sahada Kurulabilir Konnektör: Hızlı bir şekilde monte edilen ve istikrarlı performans sağlayan Canovate Sahada Kurulabilir Konnektörü… Sahada çalışan teknisyenler, FTTX  (Fiber to the X/İstenilen Noktaya Kadar Fiber) ve FTTH (Fiber to the Home/Eve Kadar İnternet) bağlantıları için mükemmel bir çözümdür. Ne epoksi ne de polisaj gerektirmeyen Canovate Sahada Kurulabilir Konnektörü mükemmel bir ferrule bağlantısı sağlayarak sinyal kaybını azaltır ve ekipmanı korur.
 
İleri teknoloji ürünü, standartlara uygun, dayanıklı, güvenilir Fiber Optik Konnektörler Canovate Elektronik’ten…
Konnektörler